Megafonai

Megafonai

Mūsų el. parduotuvėje rasite didelį asortimentą megafonų, gido sistemų, nešiojamų ruporų. Įsigykite megafoną internetu.

Megafonas  (nešiojamas garsiakalbis, ruporas, ,,šauklys") - tai mobilus (nešiojamas, rankinis) elektro akustinis prietaisas, naudojamas tam, kad sustiprintų kalbančiojo balsą.

Megafono sandara

  • Pagrindinis megafono elementas yra ruporas, kuris yra kūgio formos vamzdžio nuopjova. Akustikoje ruporas naudojamas, siekiant padidinti garso šaltinio galingumą arba pastiprinti priimtą garsą. Tuo pačiu, norint sustiprinti garsą, garso šaltinis prijungiamas prie siaurojo ruporo galo arba norint sustiprinti silpną signalą, garso imtuvas patalpinamas prie siaurojo galo. 
  • Megafonuose  ruporas leidžia padidinti akustinį galingumą ir sutelkti skleidžiamo garso energiją tam tikra kryptimi. Dirbant plačiu dažnių diapazonu naudojamas eksponentinės formos ruporas, esant skerspjūvio plotui, jis keičiasi logaritmiškai.
  • Megafono korpuse paprastai yra tranzistorinis galingumo stiprintuvas ir skyrelis maitinimo elementams. Galingumo stiprintuvas maitinimą gauna iš maža gabaritinių maitinimo elementų, tačiau yra megafonų modelių, kurie maitinimą gauna iš išorinio maitinimo šaltinio.


Megafonų galingumas

Pagal  galingumą megafonai skirstomi:

  • mаžо galingumo megafonai  nuо 0.8 iki 10 W
  • vidutiniо galingumo megafonai nuо 15 iki 25 W
  • dideliо galingumo megafonai 30W


Tiesiogiai nuo megafono galingumo priklauso jo dydis, svoris ir vartojimas. Kuo megafonas galingesnis, tuo didesnė jo platmena, tuo daugiau elementų ir didesnės talpos baterijų ar akumuliatorių jam reikia ir, kaip pasekmė, tuo didesnis jo svoris. Todėl ne visada tikslinga pirkti galingiausius megafonus.  Pirma, jie yra brangesni, o, antra, reikia prisiminti, kad jums teks laikyti jį rankose arba nešioti ant peties viso renginio metu. O dideli dydžiai tuo pačiu dar ir sukurs sunkumus judant minioje.
Atitinkamai, kuo galingesnis megafonas, tuo didesni jo gabaritai ir svoris. Megafonų su elementais masė gali būti nuo 1 iki 5 kg. Megafono  korpuso gamybai paprastai naudojama medžiaga – tai smūgiams atsparus plastikas. Nešiojimui megafono korpuse yra pritvirtinta rankena arba diržas per petį.
Pagrindinėms megafono  charakteristikoms galima priskirti šias: galingumą, įmontuotą arba ištraukiamą mikrofoną, rankeną  ar diržą per petį, dydį ir svorį, papildomų elementų buvimą (sirena, švilpukas, maitinimas iš automobilio degiklio lizdo, įvesties linija,  įrašymų įrenginys).

Galingumas -  charakteristika, kuri pateikia, kas tai yra garsumas (garso jėga), kuriuo šis prietaisas gali veikti. Mūsų parduotuvėje yra megafonų modelių, kurių galingumas svyruoja nuo 2 iki 45 Watų. Kuo didesnis galingumas, tuo didesniu atstumu gali būti perduodamas signalas, ir didesnis skaičius žmonių girdės kalbančiojo pranešimus.  Kiekvienas gamintojas pakankamai pateikia sutartinių duomenų apie signalo sklidimą į tolį, tai priklauso nuo konkretaus modelio megafono  ir nurodyto pajėgumo. Reikėtų suprasti ir tai, kad garso bangų sklidimui  į tolį, įtakos turi tokios charakteristikos, kaip oro sąlygos, oro tankis, tai kliūtys, kurios trukdo sklisti garso bangoms. Svarbi sąlyga taip pat yra tikrojo garso fono lygis ir triukšmo lygis megafono naudojimo vietoje. Taigi, galiausiai, kalbančiojo į megafoną užduotis – tai yra viršyti esamą triukšmo lygį ir perteikti savo informaciją visiems, kurie yra aplink. Iš to galima padaryti išvadą, kad renginiuose, kur susirenka daug žmonių arba esant ypatingoms situacijoms kaip tik tiks dideliо galingumo megafonai.

Labiausi žinomi (klasikiniai) megafonai yra su rankena ir įmontuotu mikrofonu. Naudojant tokį megafoną, jį  reikia laikyti už rankenos ir priartinti prie burnos. Kalbant pirštu reikia laikyti nuspaustą mygtuką, kuris yra ant rankenos. Tokius modelius galima nešioti rankoje arba pritvirtinus ant riešo dirželiu-kilpa. Tokie megafonai būna nuo 6 iki 25 vatų galingumo.

Labai patogu naudoti megafonų modelius su ištraukiamu mikrofonu ir dirželiu per petį. Tokie megafonai nešiojami ant peties,  mikrofonas šiuo atveju tvirtinamas ant megafono. Naudojant tokį megafoną, pats megafonas toliau lieka kaboti ant peties, o mikrofonas priartinamas prie burnos. Panašūs modeliai gerokai palengvina žmogaus užduotį, kuris priverstas ilgą laiką pranešinėti ir daug judėti. Panašių modelių galingumas 25-45 vatai.

Yra modelių, kur yra ir rankena, ir diržas per petį ir ištraukiamas mikrofonas, ir tai leidžia juos nešioti ir rankose, ir ant peties.
Sirena, švilpukas - padeda pritraukti dėmesį. Yra modelių, kuriuose  yra viena iš šių funkcijų arba abi ir daugiau funkcijų vienu metu.
Tai, kad yra AUX linijinė įvestis jungtis , prie megafono galima prijungti garso išorinį šaltinį (magnetofoną, CD/ MP3 grotuvą, tiunerį, radijo mikrofono sistemą ir t. t.).
Šiuo metu populiarėja megafonai su USB jungtimi, kurios dėka galima leisti iš anksto įrašytus garsus, kalbą, muziką.
Įrašymo funkcija leidžia jums sukurti garsinį pranešimą ir po to paleisti jį neribotą skaičių kartų.

Megafonas - iš graikų kalbos žodžio megas (daug) ir pfone (garsas). Šiandien megafoną įsivaizduojame kaip mobilųjį nešiojamą prietaisą, kuris skirtas tam, kad būtų geras kalbančiojo garso ryšys ir būtų aiški  jo kalba. Patentas už megafono išradimą priklauso JAV išradėjui Tomui Edisonui (1847-1931).
Dar gilioje senovėje žmonės pastebėjo, kad, jei praleisti garsą per kūgio formos vamzdelį, tai jį galima gerokai padidinti. Ši ypatybė buvo naudojama, norint išgauti garsus, o tam buvo naudojami gyvūnų ragai ir panašios formos daiktai, o taip pat kaip ir megafonas.
Išradėjas Tomas Edisonas 1877 metais pateikė  savo išrastą alavinį ragelį su primityviu fonografu, siekdamas suderinti mažyčius diafragmos svyravimus pagal amplitudę su sukurtu akustiniu oro srautu. Galbūt tai ir buvo pirmasis garsiakalbio prototipas. Jis pavadino savo ruporą "megafonas", išvertus iš graikų kalbos reiškia "didelis garsas".
1927 metais buvo išrastas pirmasis garsiakalbis su įmontuota judančia  elektromagnetine rite. Laikui bėgant, ruporai  jau nebuvo griežtai susieti su garso reguliatoriumi, kuris leido įgyti didesnę konstruktyvinę laisvę.


 Megafonas 10W su įrašymo funkcija
10W megafonas

10W megafonas

17.00€

25W megafonas

25W megafonas

45.00€

Gido sistema OMNITRONIC BHD-02
Įkraunamas megafonas 50W
Megafonas 10W

Megafonas 10W

19.00€

Megafonas 25W su nuimamu mikrofonu
Megafonas 30W su prisegamu mikrofonu
Megafonas 35W

Megafonas 35W

35.00€

Megafonas OMNITRONIC MP-10 10W
Megafonas OMNITRONIC MP-15 15W
Megafonas OMNITRONIC MP-18 18W
Rodoma nuo 1 iki 15 iš 33 (3 puslapių)