Simple adhesive tape for event technology and other areas
- Perfect to tie, pack or cover
- To mask windows etc. with tarps and foils
- Repairing tape for house, garden, car
Scope of delivery
| Elasticity: | 15 % |
| Adhesive strength on steel: | 14 N/25mm |
| Tear resistancy: | 130 N/25mm |
| Carrier: | Rayon tissue |
| Adhesive force: | Approx. 3 hours (23°, 25 mm², 1 kg) |
| Core diameter: | 76 mm |
| Storage life: | 6 months |
| Color: | Silver |
| Temperature resistance: | -5° C - 60° C short-term -15° C - 70° C |
| Total thickness: | 0.21 mm |
| Dimensions: | Length: 5000 cm Width: 4.8 cm |
| Weight: | 0.35 kg |
ACCESSORY Gaffa Tape Standard 48mm x 50m silver
- Gamintojas: ACCESSORY
- Prekės kodas: 30005310
- Likutis: 5
- Pristatymas: Iki 9 - jų darbo dienų
- 7.87€

