Architektūrinis ir lauko apšvietimas

Architektūrinis pastatų, fasadų ir lauko apšvietimas.
Architektūrinis apšvietimas yra viena iš pagrindinių šviesos dizaino krypčių. Anksčiau ji buvo naudojama labiau apšviesti miesto pastatus ir architektūros paminklus naktį, tačiau pastaruoju metu architektūrinis apšvietimas tapo svarbiu elementu pastatams tiek dideliuose, tiek mažuose miestuose. Šiuolaikiniams miestams architektūrinis apšvietimas yra neatskiriama detalė. Naudojant architektūrinį apšvietimą naktį, galima pristatyti objektą ar architektūros elementą net patrauklesne forma nei dienos metu, nes tamsoje paslepiami pastatų netobulumai, o architektūrinis apšvietimas išskiria tik privalumus. Kitas architektūrinio apšvietimo pranašumas gali būti laikomas šviesos filtravimu ir specialių LED lempučių ir prožektorių naudojimu, kuriuo kiekvieną dieną ar iš dalies galite keisti apšviesto pastato spalvų gamą. Be estetinės vertės, pastatų apšvietimas yra ir  reklama. Įdomus apšvietimo sprendimas gali pritraukti daugiau dėmesio tiek į patį pastatą, tiek į jo patalpas ar parduotuves. Komercinio nekilnojamojo turto kokybės apšvietimas yra viena iš pagrindinių pastato pelningo pardavimo ar nuomojamo verslo centro paslapčių.
Architektūrinis pastatų fasado apšvietimas, naudojimo būdai

Yra keletas būdų, kaip organizuoti  pastato, fasado apšvietimą naktį: bendras užliejantis apšvietimas, lokalus taškinis, foninis, kontūrų apšvietimas, dinamiškas apšvietimas, šviesos fasadai. Kiekvienas iš jų turi savo privalumų ir trūkumų tam tikrais atvejais. Siekiant sukurti išraiškingą architektūrinį pastato apšvietimą, reikia atsižvelgti į keletą aspektų: - objekto vietą ir vaidmenį miesto ansamblyje - objekto kompozicinės savybės, dydis, struktūra, architektūrinis stilius, taip pat fasado apdailos medžiagų faktūra ir spalva, kryptis ir atstumas, nuo kurio galima pastebėti objektą.

Fasadų architektūrinis apšvietimas
Kaip pavyzdys, bendras užliejantis apšvietimas leidžia išlaikyti objekto suvokimo vientisumą. Todėl jis naudojamas atskiriems pastatams, paminklams, bažnyčioms apšviesti. Bendras užliejantis apšvietimas - tai prožektorių montavimas tam tikru atstumu nuo apšviesto objekto, ant žemės ar ant polių ir daugiausia naudojamas tik kryptiniai šviestuvai ir prožektoriai. Tačiau, kuriant užliejantį apšvietimą, visada kyla pavojus, kad kryptinga šviesa pateks į netoliese esančių namų langus. Todėl šis apšvietimo metodas neturėtų būti naudojamas tais atvejais, kai apšviestas pastatas yra šalia gyvenamųjų pastatų ar viešbučių.

Lokalus taškinis architektūrinis pastatų fasadų apšvietimas
Siekiant pabrėžti individualias pastato detales ir taip organizuoti jo apšvietimą, naudojamas vietinis taškinis architektūrinis apšvietimas. Paprastai paryškinamos tik tam tikros fasado detalės: arkos, langų angos, karnizai, balkonai ir t.t. Be to, šis apšvietimo metodas dažnai naudojamas šiuolaikinės architektūros pastatuose, kurių fasadas yra išklotas metalinėmis kasetėmis ir plokštėmis, t. y. tos medžiagos, kurios turi didelį atspindį. Tokiu atveju atspindėta šviesa taip pat naudojama objekto apšvietimui. Todėl galbūt taškinis apšvietimas tarp visų kitų metodų yra labiau universalus ir gali būti naudojamas apšviesti skirtingos architektūros pastatus, nepriklausomai nuo jų buvimo mieste. Be to, šis architektūrinis apšvietimas yra laikomas taupiausiu atsižvelgiant į energijos sąnaudas. Lokalus taškinis architektūrinis apšvietimas įgyvendinamas naudojant vidutinio ir mažo galingumo sieninius šviestuvus prožektorius, sumontuotus ant fasado pastato.

Foninis apšvietimas
Foninio architektūrinio apšvietimo esmė yra sukurti šviečiantį foną, ant kurio atsiranda tamsus pastato siluetas. Šis metodas naudojamas apšviesti teatrus ir rūmus su stulpeliais.


Pastatų kontūrų apšvietimas

Architektūrinis kontūrų apšvietimas yra palyginti nauja technologija ir apima pastato kontūro pasiskirstymą naudojant LED lemputes ir valdiklius.

Dinamiškas apšvietimas
Dinamiškas architektūrinis apšvietimas - tai fasadų apšvietimas, kuriame tam tikru laikotarpiu pasikeičia atspalviai ir kinta apšvietimo ryškumas. Tokiu atveju gali būti naudojamos aukščiau išvardyti apšvietimo tipai. Fasadų dinaminis apšvietimas valdomas apšvietimo valdymo pultus ar programas.


Šviesos fasadai
Šviesos fasadų metodas naudojamas šiuolaikinės architektūros pastatų apšvietimui su stikliniu fasadu. Norėdami tai padaryti, apšvietimo įranga yra įrengta iš vidaus už stiklo ir nukreipta į stiklą. Tokiu būdu galima padaryti įvairūs apšvietimo efektus, dinamiškus arba statiškus.

Architektūrinis apšvietimas sukuria unikalius individualius pastatų vaizdus ir kraštovaizdžio elementus. Bet kuriuo metų laiku bet kuriuo paros metu pastatų lauko apšvietimas daro juos reprezentaciniais, pabrėžia fasado elementus, sukuria naują jų suvokimą ir leidžia mėgautis architektūra.


Patikslinkite paiešką

Rodoma nuo 1 iki 15 iš 192 (13 puslapių)