Drawer case with castors
- Practical case with 8 drawers for mobile use
- Foldable in the middle, with strap hinge
- 2 rack lines with 4 drawers each, upholstered with black foam
- With 8 drawers
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 10 mm, black, laminated
- Interior with felt cover
- Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 2 high-quality butterfly locks with shut-off function
- 4 x castors with 2 locking brakes
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
| Maximum load: | 100 kg |
| Aluminum profile frames: | 30 mm |
| Case handle: | 4 pc/pcs |
| Lock: | Butterfly lock: 2 pc/pcs with shut-off function |
| Transport aid: | 4 x castors with 2 locking brakes |
| Material: | Plywood multi-layer glued, 10 mm |
| Color: | Black, laminated |
| Compartment dimensions: | 36 cm x 52 cm x 14 cm |
| Dimensions: | Width: 115 cm Depth: 47 cm Height: 88 cm |
| Weight: | 80.30 kg |
ROADINGER DD-2 Universal Roadie Case Double Drawer
- Gamintojas: ROADINGER
- Prekės kodas: 3012643D
- Likutis: 5
- Pristatymas: Iki 9 - jų darbo dienų
- 1,228.29€





