Trunk case with castors
- With 1 accessory compartment
- With 2 device compartments
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 3 chrome tip-over locks
- 6 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
- 4 x built-in stacking trays in the cover
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
| Maximum load: | 100 kg |
| Aluminum profile frames: | 30 mm |
| Case handle: | 4 pc/pcs |
| Stop hinge: | 3 pc/pcs |
| Lock: | Butterfly lock: 6 pc/pcs |
| Transport aid: | 4 x castors with 2 locking brakes 4 x built-in stacking trays in the cover |
| Color: | Black, laminated |
| Accessory compartment: | 75 cm x 8.5 cm x 25 cm |
| Device compartment: | 26.5 cm x 42.5 cm x 60 cm |
| Inside dimensions: | 75 cm x 53 cm x 60 cm |
| Material thickness: | 10 mm |
| Dimensions: | Width: 81 cm Depth: 59 cm Height: 88 cm |
| Weight: | 44.10 kg |
ROADINGER Flightcase 2x DMH-380
- Gamintojas: ROADINGER
- Prekės kodas: 31005242
- Likutis: 5
- Pristatymas: Iki 9 - jų darbo dienų
- 925.79€





