Trunk case with castors, HIGHLINE version
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued , dark brown, laminated
- Interior with foam padding
cover with felt cover - Interior with foam padding
- Removable cover
- Aluminum profile frames 25mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 4 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
- Branded hardware
- Made in Europe
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
| Maximum load: | 100 kg |
| Removable covers: | 1 pc/pcs |
| Aluminum profile frames: | 25 mm |
| Case handle: | 4 pc/pcs |
| Lock: | Butterfly lock: 4 pc/pcs |
| Transport aid: | 4 x castors with 2 locking brakes |
| Use of brands: | Branded hardware |
| Material: | Plywood multi-layer glued; birch multiplex |
| Color: | Dark brown, laminated |
| Device compartment: | 123.5 cm x 17 cm x 77 cm |
| Inside dimensions: | 132 cm x 34 cm x 77 cm |
| Width: | Maximum: 124 cm Minimum: 109 cm |
| Dimensions: | Width: 136 cm Depth: 38.5 cm Height: 77 cm |
| Weight: | 41.60 kg |
ROADINGER Flightcase 2x LCD ZL50
- Gamintojas: ROADINGER
- Prekės kodas: 31998012
- Likutis: 5
- Pristatymas: Iki 9 - jų darbo dienų
- 1,107.29€





