Trunk case with castors
- With 4 device compartments
- With 1 accessory compartment
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
| Maximum load: | 100 kg |
| Aluminum profile frames: | 30 mm |
| Case handle: | 4 pc/pcs |
| Stop hinge: | 2 pc/pcs |
| Lock: | Butterfly lock: 2 pc/pcs |
| Transport aid: | 4 x castors with 2 locking brakes |
| Material: | Plywood multi-layer glued |
| Color: | Black, laminated |
| Inside dimensions: | 74 cm x 47 cm x 40 cm |
| Device compartment: | 32 cm x 23 cm x 40 cm |
| Accessory compartment: | 8 cm x 47 cm x 24 cm |
| Dimensions: | Width: 80 cm Depth: 53 cm Height: 55 cm |
| Weight: | 21.50 kg |
ROADINGER Flightcase 4x TMH-X4
- Gamintojas: ROADINGER
- Prekės kodas: 31001061
- Likutis: 5
- Pristatymas: Iki 9 - jų darbo dienų
- 804.79€





