Trunk case with castors
- With 8 device compartments
- With accessory compartment
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 9 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks with shut-off function
- 4 x castors with 2 locking brakes Ø 100 mm
- 4 x built-in stacking trays in the cover
Scope of delivery
- 1 x case
- 1 x power cord
- 4 x castors
- 16 x screw
- 1 x key
- 1 x user manual
| Power supply: | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power connection: | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Device fuse: | 5 x 20 mm, F 5 A fuse replaceable |
| Aluminum profile frames: | 30 mm |
| Case handle: | 4 pc/pcs |
| Stop hinge: | 2 pc/pcs |
| Lock: | Butterfly lock: 2 pc/pcs with shut-off function |
| Transport aid: | 4 x castors with 2 locking brakes Ø 100 mm 4 x built-in stacking trays in the cover |
| Material: | Plywood multi-layer glued, 9 mm |
| Color: | Black, laminated |
| Device compartment: | 18 cm x 25 cm x 28 cm |
| Accessory compartment: | 9.5 cm x 51.5 cm x 26 cm |
| Dimensions: | Width: 115 cm Depth: 56 cm Height: 49 cm |
| Weight: | 27.65 kg |
| Power cord | |
| Cable construction: | 3 x 1.5 mm² H07RN-F |
| Cable length: | 1.2 m |
ROADINGER Flightcase 8x AKKU IP PAR 7 QCL WDMX with charging function
- Gamintojas: ROADINGER
- Prekės kodas: 31005183
- Likutis: 5
- Pristatymas: Iki 9 - jų darbo dienų
- 663.79€





