Trunk case, PRO version
- High-quality workmanship with birch multiplex 7 mm, dark brown, laminated
- Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 3 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- Made in Europe
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
| Maximum load: | 100 kg |
| Aluminum profile frames: | 30 mm |
| Case handle: | 4 pc/pcs |
| Stop hinge: | 3 pc/pcs |
| Lock: | Butterfly lock: 2 pc/pcs |
| Material: | Birch multiplex, 7 mm |
| Color: | Dark brown, laminated |
| Inside dimensions: | 140 cm x 50 cm x 45 cm |
| Dimensions: | Width: 144 cm Depth: 54 cm Height: 54 cm |
| Weight: | 21.90 kg |
ROADINGER Universal Case Pro 140x50x50cm
- Gamintojas: ROADINGER
- Prekės kodas: 30127020
- Likutis: 5
- Pristatymas: Iki 9 - jų darbo dienų
- 599.09€





