Trunk case with castors
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 7 mm, black, laminated
- Interior with felt cover
cover with felt cover - Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 3 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
- Stackable steel ball corners
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
| Maximum load: | 50 kg |
| Aluminum profile frames: | 30 mm |
| Case handle: | 2 pc/pcs |
| Stop hinge: | 3 pc/pcs |
| Lock: | Butterfly lock: 2 pc/pcs |
| Transport aid: | 4 x castors with 2 locking brakes Stackable steel ball corners |
| Material: | Plywood multi-layer glued, 7 mm |
| Color: | Black, laminated |
| Inside dimensions: | 117.5 cm x 37.5 cm x 31.5 cm |
| Dimensions: | Width: 122 cm Depth: 42 cm Height: 44 cm |
| Weight: | 22.30 kg |
ROADINGER Universal Transport Case 120x40cm with wheels
- Gamintojas: ROADINGER
- Prekės kodas: 30126730
- Likutis: 5
- Pristatymas: Iki 9 - jų darbo dienų
- 562.79€



