- With drawers
- With desk function
- With documents drawer
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 9 mm, black, laminated
- Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 4 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
| Maximum load: | 100 kg |
| Aluminum profile frames: | 30 mm |
| Case handle: | 4 pc/pcs |
| Lock: | Butterfly lock: 4 pc/pcs |
| Transport aid: | 4 x castors with 2 locking brakes |
| Material: | Plywood multi-layer glued, 9 mm |
| Color: | Black, laminated |
| Compartment dimensions: | 55.5 cm x 54 cm x 21 cm 55.5 cm x 54 cm x 13 cm 55.5 cm x 54 cm x 30 cm |
| Table console: | 58 cm x 100 cm |
| Dimensions: | Width: 59 cm Depth: 66 cm Height: 115 cm |
| Weight: | 72.35 kg |
ROADINGER WDS-1 Universal Drawer Case with wheels
- Gamintojas: ROADINGER
- Prekės kodas: 3012642A
- Likutis: 5
- Pristatymas: Iki 9 - jų darbo dienų
- 986.29€




