Trunk case with castors
- With 2 device compartments
- With 1 accessory compartment
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 35mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 4 chrome tip-over locks
- 6 high-quality butterfly locks with shut-off function
- 4 x castors with 2 locking brakes
- 4 x built-in stacking trays in the cover
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
| Maximum load: | 100 kg |
| Aluminum profile frames: | 35 mm |
| Case handle: | 4 pc/pcs |
| Stop hinge: | 4 pc/pcs |
| Lock: | Butterfly lock: 6 pc/pcs with shut-off function |
| Transport aid: | 4 x castors with 2 locking brakes 4 x built-in stacking trays in the cover |
| Color: | Black, laminated |
| Accessory compartment: | 105 cm x 9 cm x 30 cm |
| Inside dimensions: | 105 cm x 55 cm x 63 cm |
| Material thickness: | 10 mm |
| Dimensions: | Length: 110 cm Depth: 60.5 cm Height: 89.5 cm |
| Weight: | 51.50 kg |
ROADINGER Flightcase 2x IP PLH/PLB 420
- Gamintojas: ROADINGER
- Prekės kodas: 31005228
- Likutis: 5
- Pristatymas: Iki 9 - jų darbo dienų
- 1,288.79€





