Trunk case with castors, PRO version
- With accessory compartment
- With 4 device compartments
- High-quality workmanship with birch multiplex 7 mm, dark brown, laminated
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 25mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
- 4 x built-in stacking trays in the cover
- Branded hardware
- Made in Europe
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
| Aluminum profile frames: | 25 mm |
| Case handle: | 2 pc/pcs |
| Stop hinge: | 2 pc/pcs |
| Lock: | Butterfly lock: 2 pc/pcs |
| Transport aid: | 4 x castors with 2 locking brakes 4 x built-in stacking trays in the cover |
| Use of brands: | Branded hardware |
| Material: | Birch multiplex, 7 mm |
| Color: | Dark brown, laminated |
| Middle compartment: | 10.5 cm x 59 cm x 40.5 cm |
| Outer compartment: | 33 cm x 29.5 cm x 40.5 cm |
| Inside dimensions: | 76.5 cm x 59 cm x 40.5 cm |
| Dimensions: | Width: 82 cm Depth: 65.5 cm Height: 67.5 cm |
| Weight: | 27.60 kg |
ROADINGER Flightcase 4x LED THA-100F/THA-120PC with wheels
- Gamintojas: ROADINGER
- Prekės kodas: 31005117
- Pristatymas: Išparduota
- 707.99€





