"MODERN LIVING" or classic decoration? These two requirements are not mutually exclusive for this classic. Because even with a combination of modern equipment or furnishing elements, it stands out positively. Set accents!The decorative cactus is made of high-quality plastic, whose natural color gradient hardly shows any difference to its natural model. The spines or thorns are made of soft material and therefore a harmless alternative to the original plant. By several closely fitting side arms he gets an impressive appearance, but still does not need too much space.Included in the delivery is a basic gardener's pot covered with small stones, which gives the plant a stable stand when placed in a planter.
Multi-branched artificial cactus as a decorative object
- The article is delivered ready to stand
Scope of delivery
| Standing/fixation: | Gardening pot |
| Material: | PE ND polyethylene |
| Color: | Green |
| Decor style: | Mediterranean flair; desert landscape; modern living |
| Season: | Summer |
| Dimensions: | Height: 123 cm |
| Weight: | 3.90 kg |
| Planter | |
| Dimensions: | Diameter: Ø 27 cm |
EUROPALMS Mexican Cactus, artificial plant, green, 123cm
- Gamintojas: EUROPALMS
- Prekės kodas: 82801072
- Likutis: 5
- Pristatymas: Iki 9 - jų darbo dienų
- 252.39€





